19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Gömeç Atatürk Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Bu törene Burhaniye Bisiklet Grubu da katıldılar.
     Sonrasında İsmail Özgün Kültür Merkezi açıkhava bölümünde kutlamalara devam edildi. Buradaki kutlamalarda Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşının okunmasının ardından, çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri dağıtıldı. Tekvando grubunun yaptığı muhteşem gösterileri gençlerin oynadığı çeşitli oyun ve yarışmalar izledi. Öğrencilerimiz şiirler okudular. Kaymakam Vekilimiz Sayın Namık Kemal NAZLI ve beraberindeki Protokol Heyeti, programı hazırlayan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ahmet SUAKAR’ı, 6 Eylül Çok Programlı Anadolu Lisesi İdareci, Öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, Gömeç Stadına geçtiler.
     Burada tertiplenen Uçurma Şenliğine katıldılar. Zaman zaman çocuklarla sohbet eden Sayın Kaymakamımız 3.sü düzenlenen bu gelenekselleşmiş Uçurtma Şenliğinin sürekli hale gelmesi ve devamının sağlanmasının gerekliliğini vurguladı.